Jdi na obsah Jdi na menu
 


Arabský plnokrevník

21. 6. 2007

                      Arabský plnokrevník

Původ:Pochází ze severní Afriky a okolního Východu - zejména z Egypta. Arabským plnokrevníkem nazýváme pouze ty koně, kteří prokazatelně pochází z arabských koní importovaných z těchto oblastí.

Hůlková výška:Arabští plnokrevníci jsou hnědáci, ryzáci nebo bělouši, vzácně vraníci. Bílé odznaky na nohách a na hlavě jsou časté.

Charakteristika:Arabové jsou velmi inteligentní a vynikají svojí vytrvalostí. Jsou známí svým ohnivým temperamentem.

Exteriér:Hlava je nápadnější znak araba. Je poměrně krátká, široká v čele a úzká v nosní partii. Nozdry jsou široké, velmi jemné a citlivé, profil hlavy je konkávní. Hlava je díky této konkávní línii výborným příkladem takzvané štičí havy. Malé a špičaté uši se skoro dotákají, oči jsou široce otevřené a velmi expresivní. Charakteristický je také ladně klenutý krk a relativně široká hruď. Postoj nohou bývá někdy slabší stránkou. Arabští koně mají vysoko nasazený ocas, který nosí v nápadném vosokém oblouku. Přestože je arab dobře osvalený kůň, neváží více než 500 kg.

Chody:Arab je známý svými elegantními pohyby. které vyniknou zejména ve cvalu. V klusu se arab pohybuje velmi harmonicky a uvolněně. krok není zrovna nejsilnější stránkou tohoto plemene.

Zajímavosti:Existenci arabského plemene zmiňují prameny staré více než pet tisíc let. mnoho moderních teplokrevnch plemen je často ovlivněno arabskou krví. arabší koně se dnes chovají po celém světě. Tak, jak se dá předpokládat u plemene, které se staletí vyvíjelo a udrželo v tvrdých podmínkách pouště, je arabský kůň velmi odolný a vytrvalý.

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

opice

(Helena, 21. 6. 2007 19:40)

To jsi vyděla na mých stránkách, ale naštěstí jsi to neokopčila. Ale možná si to tam smáznu a nechám tam jen psi. Jo nějak jsem zapomněla ti to ohodnotit, supéér a hezká foteška =)